ניקוי שטיחים בבית הלקוח

ניקוי יסודי של השטיחים בבית

אחד הפריטים שצוברים הכי הרבה אבק ולכלוך בבית, הוא ללא ספק השטיח אשר מונח בסלון, חדר שינה ובחדרים אחרים במבנה. מדובר בפריט שצובר הרבה מאוד אבק הן ממקורות פנימיים מתוך הבית והן ממקורות חיצוניים שמגיעים מחוץ לבית.

על מנת לשמור על שטיח נקי ונעים למגע, עלינו לנקות אותו לעיתים תכופות ובצורה נכונה. יש לנו אפשרות לעשות את זה בעצמנו, בעזרת מטאטא או שואב אבק. אך על מנת ליהנות מניקיון יסודי ואיכותי, מוטב להזמין שירות של חברת ניקיון לבתים, אשר מתמחים בין היתר, גם בניקוי שטיחים בבית הלקוח.

חברות ניקיון רבות, מספקות לא רק שירות כללי של ניקוי המבנה, בין אם זה אחרי בנייה, אחרי שיפוץ או באופן תדיר, אלא הן מספקות גם שירותי ניקיון עבור פרטים מסוימים, כמו למשל ניקוי חלונות ותריסים, ניקיון סלון, ניקוי וילונות, וכאמור גם ניקוי שטיחים. מוטב תמיד להזמין חברה מקצועית שעומדים לרשות צוות מקצועי ומנוסה וכן ציוד ותכשירים מתאימים לשם כך.

לפני שנסביר מעט על תהליך העבודה, צריך לציין, יש להזמין עבודת ניקיון שטיחים במקרים ספציפיים, למשל, כאשר השטיח מתלכלך בצורה משמעותית, כתמים, אבק או כל דבר אחר, וכן כאשר יש צורך באופן שוטף, בפרט אם מדובר בשטיח יקר ערך.

כיצד מתבצע התהליך?

בשלב הראשון, הצוות אשר יגיע אל בית הלקוח יבדוק את סוג השטיח, סוג האריגים ומאפיינים אחרים. כך הוא ידע איזה תהליך ניקיון עליו לבצע.

בשלב השני, יתבצע תהליך על יבש, כלומר טאטוא של השטיח, שאיבה, דברים לכאורה סטנדרטיים אך הם אמורים לשמור על השטיח לפני שמתחילים בתהליך הניקוי היסודי.

בשלב השלישי הצוות ישתמש בציוד שעומד לרשותו בשביל לבצע תהליך ניקיון יסודי יותר, ייתכן וזה יכלול גם שטיפה של השטיח ולאחר מכן ייבוש. זאת על מנת להוציא ממנו את כל האבק וגרגרי החול שהצטברו ולא יצאו קודם לכן.

כחלק מתהליך הניקוי, הרי שייבחן האם יש בלאי בשטיח, אם כן אז כיצד ניתן לטפל בו. כמו כן, יתבצע ניקיון של הרצפה במקום בו עמד השטיח אחרי שמסיימים לנקות אותו. חשוב לציין, על מנת שצוות החברה יוכל לבצע את עבודתו, יש להקפיד שהמקום יהיה מוכן וערוך לכך באופן כזה, שיוכלו לנקות את השטיח בצורה נוחה. כמו כן, רצוי לקבוע מועד נוח וזמין שיוכלו להגיע ולבצע את עבודתם.