חומרי ניקוי מומלצים לבית

10 חומרי הניקוי שיעזרו לכם לשמור על בית נקי ומצוחצח

על מנת לשמור את הבית שלנו נקי, אנחנו לא יכולים להסתפק אך ורק על מטאטא, יעה ומגב. אומנם זה הכרחי להחזיק פריטים כאלה בכל בית, אך אם אנחנו רוצים ליהנות מבית נקי, מבריק, שאין בו רבב של אבק, אז אנחנו חייבים לרכוש חומרי ניקוי שיעזרו לנו בכך.

יש מקרים בהם זה לא יהיה מספיק להשתמש בחומרי ניקוי. אז אנחנו נצטרך להשתמש בשירותיה של חברת ניקיון לבתים, בפרט אם מדובר במבנים אחרי תהליך בנייה או אחרי שיפוץ. כמו כן, יש מקרים בהם נצטרך חומרים מורכבים יותר, כמו למשל, אם אנחנו רוצים לבצע ניקיון ופוליש על בסיס שבועי או חודשי. אך באופן עקרוני, חומרי ניקוי מומלצים לבית, כמו אלה שנמכרים בכל סופרמרקט או בחנויות של מוצרים לבית, אמורים להספיק עבור הצרכים שלנו.

כיצד בוחרים את החומרים הנכונים

לפני שנציג 10 דוגמאות כלליות של חומרי ניקוי מומלצים, נסביר בקצרה איך בוחרים את החומרים הנכונים. יש לכך שני פרמטרים עיקריים:

ראשית, עלינו לדעת מה אנחנו צריכים לקנות על פי סוג הפריטים והציוד שיש לנו בבית. לפי הריהוט, מכשירי חשמל או כל דבר אחר.

שנית, אנחנו צריכים לקרוא מה הם המרכיבים של כל מוצר ואיך הוא יכול לעזור לנו. רצוי להשוות בין הפריטים והמוצרים השונים, כך נדע בוודאות במה נכון לנו להשתמש. אין טעם לרכוש חומרי ניקוי שמכילים חומרים אשר לא יכולים לשרת את המטרה שלשמה אנחנו קונים אותם.

עשרה חומרי ניקוי שכל אחד צריך בבית

חומר לניקוי רצפה – מדובר בחומר בסיסי שנועד לעזור לנו לשמור על רצפה נקייה ומבריקה. אפשר למצוא חומרים מסוגים שונים, אשר נבדלים בין היתר בריחות שהם מפזרים בבית כשמשתמשים בהם.

חומר לניקוי חלונות – מדובר על חומר סטנדרטי שנועד להסיר כתמים ולהבריק חלונות ומראות.

חומר לניקוי מסכים – לכל אחד בבית יש מסך מחשב, טלוויזיה ומסכים אחרים. מומלץ להשתמש בחומר מיוחד שיעזור להסיר כתמים ואבק

חומר לניקוי ספות – כאן זה מתחלק בין חומרים שמתאימים ספציפית לניקוי ספות בד וכאלה שמתאימים לספות עור. הם עוזרים להסיר כתמים במהירות ובצורה טובה.

חומר לניקוי כתמי זיעה – הרבה פעמים נוצרים כתמי זיעה על מוצרי טקסטיל שונים, חשוב להשתמש בחומר שיעזור לנו להסיר אותם.

חומרים לניקוי כתמים – באופן כללי, חשוב להשתמש בחומר ניקוי להסרת כתמים ממקורות שונים וכמה שיותר מהר.

חומר לניקוי כתמי שמן – אחד מסוגי הכתמים הנפוצים והבעייתיים ביותר, הם כתמי שמן. מומלץ מאוד להשתמש בחומר שמאפשר להסיר אותם במהרה, שלא נתקשה להסיר אותם בשלב מאוחר יותר.

מנקה תנורים ומיקרוגל – מאחר ואנחנו משתמשים במכשירים אלה בתדירות רבות, יש לרכוש חומרי ניקוי שיעזרו לנו לשמור אותם נקיים.

מסיר אבנית – בין אם זה מקומקום חשמלי ובין אם זה מאמצעים אחרים.

מטליות לחות – בכל בית צריך שיהיו מטליות שיאפשרו להסיר לכלוך בצורה מהירה ופשוטה.